Ofiaruj innym Słowo Boże

Już 10 lat staramy się przybliżać Wam Słowo Boże poprzez Lectio Divina,  wspólnie ucząc się słuchania i bycia posłusznym Słowu tak, aby pozwolić Jezusowi poprowadzić nas dalej. Od pewnego czasu Pan mocniej kładzie nam na serce także innego rodzaju służbę – pomoc tym wszystkim, którzy nie mogą czytać, słuchać i rozważać Słowa, ponieważ nie stać ich na zakup Pisma Świętego. Kierowani tym natchnieniem rozpoczęliśmy w 2020 roku współpracę z Diakonią Misyjną Ruchu Światło – Życie, które prowadzi działalność ewangelizacyjną w Kenii. Siłami naszej wspólnoty sfinansowaliśmy pierwsze 30 egzemplarzy Pisma Świętego w języku suahili, które ofiarowane zostały katechistom z plemienia Pokot. Podobna prośba dotarła do nas także teraz, przeczytacie ją poniżej. W przekonaniu, że jest to wezwanie od Pana, chcielibyśmy zaprosić do pomocy wszystkich Was, którzy, skądkolwiek jesteście (a nasze statystyki pokazują, że dotarliśmy do 130 krajów świata), odwiedziliście tę stronę.

Ruch Światło-Życie, który działa regularnie w Kenii już od 7 lat, stara się by każdy z uczestników prowadzonych przez nas rekolekcji i ewangelizacji miał dostęp do Słowa Bożego. Dlatego uczestnikom tegorocznych rekolekcji także chcemy wręczyć po egzemplarzu Biblii. Wydanie African Bible chcemy dać przede wszystkim uczestnikom rekolekcji, podczas których młodzi ludzie zawierzą swoje życie Jezusowi, nazywając Go swoim Panem i Zbawicielem. Na ten moment mamy 30 zgłoszonych uczestników, ale zapisy dalej trwają. Są to młodzi ludzie z regionu Meru, którzy już wcześniej uczestniczyli w krótszych rekolekcjach. Dodatkowo, po kilka egzemplarzy chcemy wziąć na planowane rekolekcje ewangelizacyjne, tak, żeby w każdej z parafii powstająca wspólnota miała solidne oparcie w Bożym Słowie. Chcemy także wręczać Pismo Święte liderom młodzieżowym z kilku parafii diecezji Malindi, z którymi spotkamy się w sierpniu. Koszt jednego egzemplarza w przeliczeniu na PLZ wynosi ok. 53,- zł. Szacujemy, że będziemy potrzebować ok. 70-100 egzemplarzy.

Swój kawałek Pisma Świętego dla braci i sióstr w Kenii możesz ufundować wpłacając dowolną ofiarę na konto naszej Fundacji „On Jest” w banku BNP Paribas Bank Polska SA, nr konta: 32 1750 0009 0000 0000 4078 7631 ,z dopiskiem „Biblie Kenia”.

Obiecujemy, że przedstawimy dokładną relację z tego, co uda nam się wspólnie zrobić.

Aktualizacja: Pod koniec sierpnia 2021 udało nam się zakupić 50 egzemplarzy Pisma Świętego i za pośrednictwem Diakonii Misyjnej Ruchu Światło – Życie przekazać członkom wspólnot tworzących się po rekolekcjach ewangelizacyjnych. Jeśli na koncie Fundacji pojawią się od Was nowe środki na ten cel, to będziemy kontynuować naszą służbę braciom i siostrom w Afryce.


komentarze 3 do “Ofiaruj innym Słowo Boże”

  1. Tak bardzo jestem wdzieczna Panu za wszystkich Was ktorzy tworzycie strone ON JEST.Dla mnie to nie jest poprostu zwykla strona na ktora sie tylko zaglada.Ja zaczynam kazdy dzien z Wami a przez Was z calym niebem. CHWALA PANU

    • Dziękujemy, traktujemy Twoje słowa jako zachętę i wezwanie do wprowadzania w życie słów św. Pawła: “Przeto, bracia moi najmilsi, bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu” (1Kor 15,58)

      Niech Słowo Boże przyniesie wielki owoc w Twoim życiu!

  2. Link do tej strony dostałam od przyjaciółki, jestem jej za to bardzo wdzięczna, a Wam za rozważania itd. Chwała Panu!

Zapraszamy do komentowania! Podziel się swoją własną refleksją lub pytaniem.

(opcjonalny)