Strona główna » slowo » CHODZIĆ W DUCHU ŚWIĘTYM TO PRZYJMOWAĆ CIAŁO JEZUSA

CHODZIĆ W DUCHU ŚWIĘTYM TO PRZYJMOWAĆ CIAŁO JEZUSA

11.02.2019, poniedziałek

Wyciszenie zapraszaj Ducha Świętego, aby On prowadził modlitwę, np.: „Duchu Święty, proszę Cię, pomóż mi usłyszeć to wszystko, co Bóg chce mi dziś powiedzieć”.

Lectio (czytanie) przeczytaj:

Ewangelia według św, Marka 6, 53-56

Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

Ponawiaj czytanie, aż znajdziesz fragment, który Cię porusza. Zatrzymaj się na nim.

Meditatio (powtarzanie)

Przeczytaj 2-3 razy fragment, który Cię poruszył. Czytaj go powoli, delektując się każdym słowem. Pytaj siebie: „Co Bóg mówi do mnie?”.

Rozważanie – jeśli jednak nie znajdujesz fragmentu, który Cię porusza, możesz skorzystać z pomocy poniższego rozważania:

 • W dzisiejszej Ewangelii św. Marek opisuje wydarzenia po przybyciu Jezusa do ziemi Genezaret. Już po wyjściu z łodzi Jezus zostaje rozpoznany i zaczyna się ,,ferment”. Ludzie biegają po całej okolicy, znoszą chorych wszędzie tam, gdzie słyszano, że Jezus przebywa. Na każdej ścieżce, którą Jezus przechodzi leżą tłumy chorych, którzy proszą, aby mogli przynajmniej frędzli Jego płaszcza się dotknąć. Jak wielką wiarę Jezus tam zobaczył. Gdy usłyszano, że Jezus ma przybyć, ludzie ożywieni nadzieją szukali sposobu, żeby dostać się tam, gdzie On będzie przechodził. Dla wielu chorych trzeba było pewnie zorganizować ludzi, którzy ich doprowadzą lub wręcz przyniosą na miejsce. Ale te trudy nie są ważne, bo szedł Ten, który ma Moc. I wszyscy, którzy się go dotknęli  zostali uzdrowieni.

 • Dzisiaj Jezus jest z nami, żywy i prawdziwy, obecny w Chlebie Eucharystycznym. On przychodzi cały do twojego serca. Jak traktujesz cud, w którym uczestniczysz podczas każdej Eucharystii? Czy przyjmując Jezusa Eucharystycznego wierzysz, że On przychodzi do twojego serca, również  by uzdrawiać ? Uzdrawiać z chorób fizycznych, uzdrawiać z twojej niemocy w walce z grzechem, bo chce abyś był  ZDROWY. 

 • A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie. Wszyscy, czyli także ty i ja możemy znaleźć się wśród nich, bo Jezus „wczoraj i dziś, ten sam także i na wieki” (Hbr 13,8). My mamy dziś Jezusa w sobie przez przyjęcie Jego ciała. Wołaj z determinacją, aby zmienił twoje serce a reszta, razem ze wszelkim uzdrowieniem, przyjdzie sama.

Oratio (modlitwa) i contemplatio (trwanie w obecności Boga)

Teraz zanieś przed Oblicze Boże to, co cię poruszyło w czasie rozważania. Może to być modlitwa przeproszenia, prośby, dziękczynienia, uwielbienia. Możesz modlić się tak: Jezu nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo a będę zdrowy.

Gdy zabraknie ci słów w modlitwie, to trwaj całym sobą przed Panem bez słów.

Actio (działanie) Czy przez rozważany fragment Bóg skłania cię w sercu do podjęcia jakiegoś konkretnego działania, jeśli tak to jakiego? Pytaj siebie: Co mam zrobić? Jak to zrobić? Kiedy to zrobić?


komentarzy 8 do rozważania “CHODZIĆ W DUCHU ŚWIĘTYM TO PRZYJMOWAĆ CIAŁO JEZUSA”

 1. Niepojęta jest hojność Boga. Rozchodzi się wieść; Jezus idzie, uzdrawia, czy wszyscy go zobaczyli, ktoś pewnie zamknął drzwi. On nawet nie pyta czy wierzysz, jak wierzysz, rozdaje się wszystkim. Naucz mnie Panie Jezu w każdej chwili widzieć jak wiele i zupełnie za darmo dostaję, i być wdzięcznym.

 2. Matko Boża z Lourdes-uzdrowienie chorych módl się za nami. Amen

 3. Dziękuję Ci Panie za swoje choroby Proszę całym sercem za wszystkich chorych na duszy i na ciele których nie mało wkoło mnie Naucz mnie przyprowadzać ich do Ciebie Najlepszego Lekarza AMEN

 4. Panie choć nie jestem godna prosić. ale mimo to proszę Cię Jezu uzdrow moja rodzinę z chorób fizycznych i ducowych bo Ty wszystko mozesz co. jest zgodnie z Twoją Przenajswiietsza Wola.Jezu dziękuję Ci za wszystko co dla mnie czynisz i co jeszcze uczynisz

 5. Jezu moj Panie ja tez pragnę chodzić za Tobą by nieustannie czuć Twoją bliskość.Bez Ciebie Jezu życie jest puste i smutne To Ty nadajesx wdxystkiemu sens i smak.Jezu przemieniaj Jezu podnos Jezu uzdrawiaj mnie kazdego dnia.Pomoz przezwyciężać wsxelkie zniechęcenie i znużenie i bądź moją siłą.AMEN.AMEN.AMEN.

 6. Panie Jezu proszę uzdrów moje serce…

 7. Jezu proszę przemień serce mojego syna Marka..Jezu ufam Tobie

 8. Panie Jezu dziękuję Tobie za Laskę codziennej mszy św. i za to że uzdrawiasz mnie i moją duszę Bądż uwielbiony Jezu AMEN

Zapraszamy do komentowania! Podziel się swoją własną reflekcją lub pytaniem do dzisiejszego słowa

(opcjonalny)